دوشنبه ,۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸, ۰۰:۰۸

اخبار حوزه فناوری اطلاعات

انگلیس در برابر شکایت ۴ میلیارد دلاری بانک ملت ایران دفاعیه نوشت
ولت انگلیس با تهیه دفاعیه ای در برابر شکایت ۴ میلیارد دلاری بانک ملت ایران مدعی شد اقدام لندن در تحریم بانک ملت زیان گسترده ای به درآمد و اعتبار این بانک وارد نیاورده است.
آخرین وضعیت الکترونیکی شدن کارت های دانشجویی
به گفته معاون دانشگاه آزاد طرح الکترونیکی کردن کارت های دانشجویی و تهران شمال دانشگاه آزاد آغاز شده و تا پیش از شروع ترم جدید تحصیلی عملیاتی می شود.
HP یک میلیارد دلار روی خدمات ابری سرمایه‌گذاری کرد
شرکت HP از اجرای طرح جدیدی خبر داد که به موجب آن طی دو سال آینده بیش از یک میلیارد دلار در حوزه نرم‌افزارهای متن ‌باز مخصوص فضای پردازش ابری سرمایه‌گذاری می‌کند.
افزایش استفاده از بانکداری موبایل در آسیا/ آسیایی ها رکوردار نگاه کردن به مانیتور ابزارهای دیجیتال
گزارش جدیدی که از سوی موسسه تحقیقاتی میلوارد براون منتشر شده نشان می دهد استفاده کنندگان از ابزارهای دیجیتال در آسیا بیش از دیگران به صفحات نمایش رایانه، موبایل و تلویزیون علاقمند هستند.
هشدار: همین حالا پسوردتان را در این سایت‌ها عوض کنید!
فارنت: همان‌طور که پیش از این نوشتیم یک مشکل امنیتی بزرگ در OpenSSL به نام Heartbleed اخیراً جنجال زیادی به پا کرده و نگرانی‌های زیادی را به وجود آورده است. برای آن‌که مطمئن شوید حساب‌های کاربریتان ایمن هستند بهتر است پسورد این سایت‌ها را این هفته تغییر دهید.
پروفسور کارستن بارچ مدرس در کارگاه دو روزه E-Banking2.0 عنوان کرد:
E-Banking۲.۰ پاسخی است به چالش های امروزی بانکداری /بانکداری مبتنی بر وب 2.0هوشمندانه بانک و مشتری را رصد می کند
از سوی دبیرخانه مجموعه دوره های آموزش بانکداری جامع:
جزئیات سرفصل های مجموعه دوره های بانکداری جامع اعلام شد/ ۱۶ کارگاه در سه روز/ارائه آخرین مطالعات و دستاوردهای الگوی بانکداری جامع در جهان
هدف از توسعه و گسترش واحدهای شهاب ملی
افزایش سرعت و امنیت دریافت خدمات، کاهش هزینه عملیات بانکی به صورت شبانه‌روزی است
در راستای گسترش خدمات بانکداری الکترونیک و مصادف با هفته دفاع مقدس سومین واحد شهاب ملی در شعبه ممتاز مرکزی سنندج افتتاح شد;هدف از توسعه و گسترش واحدهای شهاب ملی افزایش سرعت و امنیت دریافت خدمات، کاهش هزینه عملیات بانکی و افزایش ساعات ارائه خدمات به صورت شبانه‌روزی است.