یکشنبه ,۲۶ خرداد ۱۳۹۸, ۱۶:۴۳

آخرین وضعیت الکترونیکی شدن کارت های دانشجویی

به گفته معاون دانشگاه آزاد طرح الکترونیکی کردن کارت های دانشجویی و تهران شمال دانشگاه آزاد آغاز شده و تا پیش از شروع ترم جدید تحصیلی عملیاتی می شود.
به گفته معاون دانشگاه آزاد طرح الکترونیکی کردن کارت های دانشجویی و تهران شمال دانشگاه آزاد آغاز شده و تا پیش از شروع ترم جدید تحصیلی عملیاتی می شود.
معاون دانشجویی دانشگاه آزاد از ارایه خدماتی همچون لب تاپ و آی پد به دانشجویان این دانشگاه و همچنین ارایه خدمات بیمه سلامت و تکمیلی و زمان آغاز نقل و انتقالات خبر داد.

سعید کاردار صبح امروز شنبه در نشست خبری به مواردی از قبیل بیمه های تکمیلی و سلامت، وام های دانشجویی، نقل و انتقالات و ارایه کالاهای دانشجویی از قبیل کامپیوتر و لپ تاپ اشاره کرد.

جزئیات بیمه های تکمیلی و سلامت

سعید کاردار در این نشست خبری با بیان این که بخشنامه بیمه سلامت تا قبل از 30 اردیبهشت ماه به واحدهای دانشگاه آزاد ابلاغ  می شود اضافه کرد: بر اساس بخشنامه بیمه سلامت هر دانشجویی که مایل باشد می تواند تحت پوشش بیمه سلامت قرار گیرد، بر این اساس دانشجویان لازم است اطلاعات خود را به صورت اینترنتی ارسال کنند تا در لیست بیمه شدگان قرار گیرند.

وی با تاکید بر این که کل دانشجویان دانشگاه آزاد می توانند تحت پوشش این بیمه قرار گیرند خاطرنشان کرد: خدمات این بیمه شامل تمام بیمارستان های دولتی می شود اما این بیمه رایگان نیست ولی ارزان قیمت است.

کاردار گفت: اگر دانشجویی مایل نباشد هزینه این بیمه را پرداخت کند از وام صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم استفاده می کند.

معاون دانشجویی دانشگاه آزاد در خصوص بیمه تکمیلی دانشجویان افزود: دو پکیج 5200 تومانی و 8300 تومانی به صورت ماهانه برای دانشجویان در صورت تمایل شان ارایه می شود؛ یک پکیج سومی هم دانشگاه آزاد اضافه می کند که بر اساس کل خدمات درمانی مورد نیاز دانشجویان در این سرویس قرار می گیرد.

جزئیات وام های دانشگاه آزاد

کاردار درباره وام های دانشگاه آزاد گفت: طبق روال گذشته دانشجویان در دانشگاه آزاد می توانند یک وام را از صندوق رفاه وزارت علوم و یک وام دیگر را از دانشگاه آزاد دریافت کنند.

وی تاکید کرد: مبالغ وام طبق روال گذشته است و بر مبنای شهریه وام ها به دانشجویان پرداخت می شود.

معاون دانشجویی دانشگاه آزاد در پاسخ به پرسش مهر درباره پرداخت وام به دانشجوهای ترم اولی گفت:  از ترم آینده دانشجوهای ترم اول می توانند از وام کوتاه مدت دانشگاه آزاد در ترم نخست تحصیلی استفاده کنند.

یک خبر خوش برای دانشگاه آزادی ها

کاردار یک خبر هم در ارتباط با ارایه کامپیوتر، لب تاپ و آی پد به دانشجویان داد و درباره جزئیات این طرح اظهار داشت: این خدمات تا پیش از آغاز سال تحصیلی آینده از طریق همکاری با تمام شرکت های ارایه دهنده کامپیوتر و لپ تاپ عملیاتی می شود.

وی ادامه داد: دانشجویان به صورت اقساط می توانند این کالاها را دریافت کنند.

به گفته کاردار در مرحله نخست ارایه این کالاها دانشجویان نخبه، رتبه های برتر و خانواده های ایثارگر در اولویت قرار دارند و میزان ارایه این خدمات در مقاطع دکترا، ارشد و کارشناسی بسته به ظرفیت متفاوت است.


سعید کاردار درباره الکترونیکی شدن کارتهای دانشجویی دانشگاه آزاد، گفت: طرح پایلوت الکترونیکی کردن کارتهای دانشجویی در واحدهای تهران شمال، علوم دارویی تهران و دندانپزشکی در فروردین ماه جاری در حال اجرا است.


وی در این باره ادامه داد: پس از دریافت بازخورد سیستم از این کارتها، سعی می شود برای سال تحصیلی آینده تمام دانشجویان واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی از این کارت استفاده کنند.


معاون دانشجویی دانشگاه آزاد درباره مزایای این کارت برای دانشجویان با بیان اینکه کارت مذکور برای تمام امور دانشجویی مورد استفاده قرار می گیرد، گفت: کارت جدید الکترونیک برای رفت و آمد، پرونده های آموزشی، دانشجویی، سلامت، انضباطی، ورود و خروج، کارت اعتباری بانکی، کارت حضور و غیاب، شناسایی و سایر ملزومات کاربرد دارد.


کاردار درباره استفاده این کارت به عنوان یک کارت اعتباری، اظهار داشت: این کارت می تواند در قالب دبیت کارت یا کارت اعتباری مورد استفاده دانشجویان قرار گیرد، دانشگاه آزاد با چهار بانک در این زمینه همکاری می کند و کارت الکترونیک دانشجویی هر چهار بانک را برای انجام امور پوشش می دهد. حتی اگر سایر بانکها و سایر شرکتها هم اعلام آمادگی کنند معاونت دانشجویی با آنان همکاری می کند.


وی در این باره به ذکر مثالی پرداخت و افزود: در صورتیکه شرکتی برای ارائه لپ تاپ لیزینگ اعلام آمادگی کند، دانشگاه در این کارت دانشجویی برای دانشجویان به منظور استفاده از خدمات آن شرکت اعتبار مالی در نظر می گیرد.

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۲:۳۴
تعداد بازدید : ۲,۹۴۶

اخبار مرتبط