» بانک ملی به دنبال تحول در بخش بانکداری الکترونیک / تغییرات مدیریتی در حوزه انفورماتیک

» بانک ملی به دنبال تحول در بخش بانکداری الکترونیک / تغییرات مدیریتی در حوزه انفورماتیک
بانک ملی به عنوان بزرگترین بانک ایران و جهان اسلام در راستای ارتقای سطح خدمات الکترونیک خود طی چند ماه اخبر به انجام اقدامات ریشه ای دست زده است. در این راستا محمد رضا حسین‌زاده عضو هیأت مدیره بانک ملی ،ریاست هیات مدیره ومحمد جواد انبیایی سمت مدیرعاملی شرکت سداد را بر عهده گرفته اند. از سوی دیگر شنیده شده لهرابیان رئیس سرپرستی استان همدان جایگزین حسین معین زاد در در امور فناوری اطلاعات بانک ملی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک پس از آنکه فرشاد حیدری ،مدیر عامل بانک ملی ، در همایش سالانه مدیران بانک ها اعلام کرد : بانک ملی ایران در شرایط حاضر نیاز بیشتری به تلاش و کوشش همکارانش دارد. در واقع فاز جدید در روند فعالیت های بانک ملی آغاز شد.

وی در این همایش در کنار هفت راهبردی که برای بانک ترسیم کرد جذب منابع، وصول مطالبات معوق و پرداخت بدهی به بانک مرکزی را سه اولویت اصلی بانک ملی ایران عنوان کرد.

در عین حال یکی از پایه های اساسی تحقق این سه اولویت بستر مناسب الکترونیک عنوان شده است  بر همین اساس حیدری در دومین نشست هیات مدیره با مدیران امور بانک با اشاره به برنامه های جدید این بانک گفت: محصولات جدید بانکی در قالبی مدرن، مکانیزه و مشتری پسند باید به سرعت طراحی و عرضه شود.موازی کاری ها در ساختار بانک باید شناسایی و به سرعت حذف شوند تا فرایند انجام کارها کوتاهتر شود.

مدیر عامل بانک ملی ایران تاکید کرد: بخش انفورماتیک بانک باید به سرعت امکانات و اطلاعات لازم را در دفاتر مدیران امور ارائه نماید به طوری که مدیران  تمامی موارد لازم در مورد اطلاعات و عملکرد بانک نظیر منابع، مصارف، مطالبات ، سود و … را برای اتخاذ تصمیمات صحیح و سریع در اختیار داشته باشند.

وی در عین حال در نشست اول با مدیران بانک  تهیه نرم افزار core banking ، توسعه سریع اتوماسیون اداری، حرکت بر اساس حل مسائل شعب در ارائه خدمات مناسب و سریع، تسریع در پردازش اطلاعات و همگن کردن محیط های نرم افزاری را جزو مهمترین امور کاری بخش فناوری اطلاعات قلمداد کرده بود.

مدیرعامل بانک ملی اخیرا نیز در نشست خبری خود در وزارت اقتصاد از ایجاد سامانه الکترونیکی برای کنترل و نظارت بر درخواست و اجرای مصوبات خبر داد و افزود: پس از آماده سازی این ابزار، گشایش‌های اسناد اعتباری داخلی صورت خواهد گرفت.

اما به نظر می رسد حیدری برای عملیاتی کردن این اقدامات الکترونیک منتظر تیم فعلی نشده و برهمین این اساس تغییرات مدیریتی در سطح بانکداری نوین و انفورماتیک بانک ملی کلید خورد.

آغاز تغییرات مدیریتی

پس از انکه ژان صیاد با شرکت سداد به عنوان هسته انفورماتیک بانک ملی به دلیل بازنشسته شدن وداع کرد امور این شرکت از طریق رئیس هیات مدیره یعنی حسین معین زاد اداره می شد اما حدود دو هفته پیش محمد رضا حسین زاده ،عضو هیات مدیره بانک ملی، ماموریت یافت تا به جای معین زاد ریاست هیات مدیره را بر عهده گیرد  و از زحمات معین زاد  نیز تشکر شد.

در عین حال  بر اساس آخرین اخبار محمد جواد انبیایی که سابقه مدیرعاملی در شرکت ایران ارقام را دارد به عنوان مدیرعامل شرکت سداد جای خالی صیاد را پرخواهد کرد.

همچنین در بخش انفورماتیک بانک ملی نیز تکبیری رئیس این اداره جای خود را به خاتونی داد  که پیش از این کارشناس انفورماتیک اداره امور شعب استان سمنان بود که به عنوان سرپرست اداره کل انفورماتیک و خدمات نوین منصوب شد.
حسین زاده در این مراسم ضمن تقدیر از تلاش های تکبیری اظهار امیدواری کرد: با تغییر مدیریتی اخیر، بخش انفورماتیکی بانک ، حرکت تندتری به خود بگیرد.

در کنار آمدن خاتونی تغییر دیگری نیز در راه است. حسین معین زاد مدیر امور فناوری اطلاعات  بانک ملی جای خود را به همکاری از  همدان خواهد داد. بر اساس شنیده ها قرار است لهرابیان رئیس سرپرستی همدان جایگزین معین زاد در امور فناوری اطلاعات بانک ملی شود.

پیش بینی کارشناسان از تغییرات

کارشناسان اعتقاد دارند با  ماموریت  حسین زاده و انتصاب  انبیایی در شرکت سداد،  آرامش به این شرکت بازخواهد گشت. همچنین برخی اعتقاد دارند واگذاری برخی خدمات پشتبانی به شرکت های دیگر که باعث برخی ناهماهنگی ها در روند کار شده احتمالا به روند قبلا برخواهد گشت.

در همین حال در بخش انفورماتیک نیز پیش بینی های کارشناسان آن است که به دلیل شناختی که مدیران جدید از  نیازهای شعب دارند فرایند بهبود کار تند ترخواهد شد. در این راستا حسین زاده عضو هیات مدیره بانک ملی نیز اظهارامیدواری کرد: با تغییر مدیریتی اخیر، بخش انفورماتیکی بانک ، حرکت تندتری به خود بگیرد.

 

۲۵ بهمن ۱۳۹۰ ۱۳:۱۶
http://www.ebinews.com/news/21185/بانک-ملی-به-دنبال-تحول-در-بخش-بانکداری-الکترونیک-تغییرات-مدیریتی-در-حوزه-انفورماتیک |
تعداد بازدید : ۱,۳۱۴