شرکت داده پردازی ایران اولین همایش بزرگ مشتریان خود را در طلیعه پنجاه و پنجمین سالگرد تاسیس شرکت تحت عنوان همایش 55 برگزار کرد.

شرکت داده پردازی ایران اولین همایش بزرگ مشتریان خود را در طلیعه پنجاه و پنجمین سالگرد تاسیس شرکت تحت عنوان همایش 55 برگزار کرد.
شرکت داده پردازی ایران اولین همایش بزرگ مشتریان خود را در طلیعه پنجاه و پنجمین سالگرد تاسیس شرکت تحت عنوان همایش 55 و با شعار خدمت پایدار، مشتری ماندگار و با حضور پرشور بیش از چهارصد نفر از مدیران و کارشناسان مشتریان خود در تاریخ 11 بهمن سال 90 در محل هتل المپیک برگزار کرد.

 

برنامه همایش ساعت 15/9 دقیقه صبح با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز گردید.

مجری همایش جناب آقای مهندس غضنفری برنامه‌های پیش بینی شده همایش را معرفی نموده و در ادامه جناب آقای مهندس چراغی مدیرعامل شرکت داده‌پردازی ایران بعد از خوش آمدگوئی و خیرمقدم به مهمانان همایش ، جناب آقای مهندس عیدی مراد مدیرعامل شرکت ملی انفورماتیک را بعنوان سخنران ویژه مراسم معرفی نمودند.

جناب آقای مهندس عیدی مراد فرازی از تاریخچه، دستاوردها و برنامه‌های آتی شرکت ملی انفورماتیک در حمایت از برنامه ها و اهداف شرکت داده‌پردازی ایران و نقش اساسی َآن در بازار IT کشور و علی‌الخصوص بانکی تاکید نمودند. از آنجائیکه شرکت داده‌پردازی ایران در همه زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات حضور فعال و پیشرو دارد برنامه‌های خود را در قالب بخش های پانزده دقیقه‌ای و چهار غرفه شرکتی معرفی نمودند.

ابتدا جناب آقای مهندس نادری شاخص های پردازشگرهای محیط های Open را با ذکر ثبت رکوردهای پردازشی از محیط X86 الی محیط های Power و خصیصه های برجسته آن معرفی نمود که مورد استقبال و توجه حاضرین قرار گرفت و درخواست های زیادی در مورد سمینارهای تخصصی مطرح نمودند. جناب آقای مهندس زیارتی در مورد غول پردازشی سیستم Z و تاریخچه این محیط از S360 مطالبی رامطرح نمودند و ویژگی مهم را یادآوری شدند که این محیط جایزه امن ترین محیط پردازشی دنیا راکسب نموده است ضمن اینکه پذیرای  Linux و Java هم شده است و به پیشروی مطلق ادامه می‌دهد.

جناب آقای مهندس خاوری، تکنولوژی منابع ذخیره سازی، تجهیزات نوین و تکنولوژی محیط ها Open را معرفی نمودند.

جناب آقای مهندس شهرکی، خصیصه و ویژگی بسیار عالی دیسک های هیتاچی و ویژگی 3D و مجازی سازی واقعی را اشاره نمودند.

جناب آقای مهندس سیدلو اهمیت و ضرورت استمرار کسب و کار و سایت های پشتیبان در حالت بحران را ذکر نمودند که برای همگان فضای اجتناب ناپذیر مسیر آتی را گریز ناپذیر قلمداد نمود.

مجازی سازی و مجتمع سازی مطلب مهمی بودکه جناب آقای خاوری به ضرورت و نیاز مشتریان به آن پرداختند.

فضای استراحت فضای دید و بازدید مشتریان ، میزبانان بود که انرژی قابل مشخص و رویتی را به دنبال داشت.

ضرورت تهیه نسخ پشتیبان در یک سایت و یا چند سایت بصورت مکانیزه و آنی توسط نرم‌افزار جامع TSM توسط جناب آقای بیگلریان ارائه گردید که بخش معرفی سوئیت این نرم‌افزار در مقیاس های مختلف برای حضار جالب توجه بود.

مفاهیم محاسبات ابری و ضرورت توجه به آن و اهمیت دریافت سرویس و آنالیز هزینه اجرای چنین پروژه هائی مطالبی بود که جناب آقای دکتر هاشمی ارائه نمودند.

در بخش، تکنولوژی HP جناب آقای نادری از تکنولوژی آن و ارائه راه‌حل پردازشگر ایتانیوم مطالبی را ارائه نمودندکه یکی از موارد جایگزین آن سرورهای x86  شرکت IBM  می باشد.

اداره کل نرم افزار شرکت داده پردازی ایران با برپایی غرفه ای سیستم بیلینگ و بانکی خود را معرفی نمود که در این بین سیستم بیلینگ و کانال بانکی تقریبآ بی نظیر جلوه می نمود.

شرکت توسعه ریزکامپیوتر ایران با برپائی غرفه تخصصی خود ضمن معرفی محصولات، خدمات و دستاوردهای شرکت، حضور خود را با توزیع هدایای فرهنگی( قرآن الکترونیکی) رقم زد.

معرفی محصولات ردیابی، بانکی و امنیت شبکه (تمنوس ، هفت سین ، میتا) مطالبی بود که شرکای تجاری شرکت داده‌پردازی ایران بصورت فشرده مطرح نمودند.

این همایش بخش جذاب و جالب قرعه کشی و معرفی خوش شانس ها را هم داشت که با اهداء Tablet افرادی دو نوع برداشت را از این همایش داشتند !

نقطه ارزشمند دیگر این مراسم این بود که یادی از گذشتگان و زحمتکشان شد، یادی از عزیزانی همچون پیروز ابتدائی ، محمدعلی نیک نام ، اقراری ، کلوت ، و ...... گردید ، روحشان شاد.

جمع آوری مطالب پیشنهادی ما را بر این داشت تا این خانواده بزرگ مشتریان و دوستداران داده‌پردازی را زیاد دلتنگ حضور مجدد همدیگر و معرفی دستاوردهای شرکت پیشرو در حوزه فناوری اطلاعات نگذاریم.

 

بیش از نیم قرن در خدمت مشتری بودن از افتخارات ماست و از این افتخار به خود می بالیم.

 

چنانچه تمایل به دریافت اطلاعات بیشتری در هر کدام از مباحث فوق را دارید می توانید با آدرس پست الکترونیکی info@dpi.ir  مکاتبه نمایید.

برای رویت عکسهای  " همایش 55 "  اینجا  کلیک کنید.

 

۲۳ بهمن ۱۳۹۰ ۱۴:۱۰
روابط عمومی و امور فرهنگی |
تعداد بازدید : ۷,۳۳۲