دوشنبه ,۱ آبان ۱۳۹۶, ۲۳:۵۸

اخبار حوزه فناوری اطلاعات

عرضه اولین کارت اعتباری بیت‌کوین جهان
شرکت Xapo از ارائه‌دهندگان کیف پول‌های دیجیتال قصد دارد در دو ماه آینده کارت اعتباری ویژه بیت‌کوین (Bitcoin) را به علاقمندان عرضه نماید.
انگلیس در برابر شکایت ۴ میلیارد دلاری بانک ملت ایران دفاعیه نوشت
ولت انگلیس با تهیه دفاعیه ای در برابر شکایت ۴ میلیارد دلاری بانک ملت ایران مدعی شد اقدام لندن در تحریم بانک ملت زیان گسترده ای به درآمد و اعتبار این بانک وارد نیاورده است.
آخرین وضعیت الکترونیکی شدن کارت های دانشجویی
به گفته معاون دانشگاه آزاد طرح الکترونیکی کردن کارت های دانشجویی و تهران شمال دانشگاه آزاد آغاز شده و تا پیش از شروع ترم جدید تحصیلی عملیاتی می شود.
تجهیز دستگاههای خودپرداز به سوسکهای بمب انداز ضد سرقت
پرتاب اسید به سوی دشمن توسط سوسک های بمب انداز الهام بخش جدیدترین تحقیق دانشمندان سوئیسی برای مبارزه با سرقت از خودپردازها شده است.
HP یک میلیارد دلار روی خدمات ابری سرمایه‌گذاری کرد
شرکت HP از اجرای طرح جدیدی خبر داد که به موجب آن طی دو سال آینده بیش از یک میلیارد دلار در حوزه نرم‌افزارهای متن ‌باز مخصوص فضای پردازش ابری سرمایه‌گذاری می‌کند.
افزایش استفاده از بانکداری موبایل در آسیا/ آسیایی ها رکوردار نگاه کردن به مانیتور ابزارهای دیجیتال
گزارش جدیدی که از سوی موسسه تحقیقاتی میلوارد براون منتشر شده نشان می دهد استفاده کنندگان از ابزارهای دیجیتال در آسیا بیش از دیگران به صفحات نمایش رایانه، موبایل و تلویزیون علاقمند هستند.
هشدار: همین حالا پسوردتان را در این سایت‌ها عوض کنید!
فارنت: همان‌طور که پیش از این نوشتیم یک مشکل امنیتی بزرگ در OpenSSL به نام Heartbleed اخیراً جنجال زیادی به پا کرده و نگرانی‌های زیادی را به وجود آورده است. برای آن‌که مطمئن شوید حساب‌های کاربریتان ایمن هستند بهتر است پسورد این سایت‌ها را این هفته تغییر دهید.
پروفسور کارستن بارچ مدرس در کارگاه دو روزه E-Banking2.0 عنوان کرد:
E-Banking۲.۰ پاسخی است به چالش های امروزی بانکداری /بانکداری مبتنی بر وب 2.0هوشمندانه بانک و مشتری را رصد می کند