پنج شنبه ,۳۱ خرداد ۱۳۹۷, ۰۲:۵۵

برگزاری رویداد استارتاپ ویکند داده پلاس شرکت داده پردازی ایران

برگزاری رویداد استارتاپ ویکند داده پلاس  شرکت داده پردازی ایران

به گزارش روابط عمومی شرکت داده پردازی ایران، مراسم افتتاحیه از ساعت 14 با سخنرانی آقایان دکتر سید امید صفوی، دکتر عبدالخالق شرفی و دبیر رویداد امیر وصالی در سالن فردوسی واقع در خیابان استاد نجات الهی برگزار گردید. تعداد  150 نفر برای حضور در این رویداد ثبت نام کردند که در قالب 15 گروه دسته بندی گردیدند و در ادامه 61 ایده با فرصت دو دقیقه ارائه برای هر تیم مورد نظرسنجی داوران قرار گرفت. در پایان پس از یک استراحت کوتاه بر اساس بالاترین امتیازات به­ دست آمده پانزده تیم انتخاب و جهت تیم­سازی به ساختمان سینا متعلق به شرکت داده پردازی ایران، منتقل شدند. تیم­ها پس از صرف شام محل رویداد را ترک کردند. 

ایده­های انتخاب شده در روز اول :

1.      بازار الکترونیک ایرانیان 2. پی نوا  3. زنبق 4. سامانه کنترل ترافیک جمعی  5. ویونی 6. بهماند 

7. Geektor  8. پارس اندیش 9. سامانه مدیریت گردشگری 10. دارما 11. هوشمندسازی خودرو 12. سامانه پایش آنی غواصان  13. مرکز خرید مجازی 14. لگوی هوشمند 15. وستاچی

 

تیم­ها در روز دوم رویداد پس از صرف صبحانه از ساعت 8 صبح آغاز به کار نمودند. مربیان از ساعت 9 در محل رویداد حاضر شده و ضمن همراهی تیم­ها با توجه به معیارهای از پیش تعیین شده وضعیت تیم­ها را مورد ارزیابی قرار دادند.

برگزاری کارگاه‌های آموزشی متنوع و کاربردی در روز دوم

کارگاه آموزشی تیم سازی توسط آقای رضا حاجی قاسمی، متخصص شناخت بازار و تحلیل کسب و کار نرم افزار؛ ساعت ۹ الی ۱۰:۳۰

کارگاه آموزشی اینترنت اشیاء و هوش مصنوعی توسط آقای امیرحسین موسوی، متخصص ارشد هوش مصنوعی و اینترنت اشیا؛ ساعت ۱۱ الی ۱۳

کارگاه آموزشی اصول طراحی کسب و کار الکترونیک و دانش بنیان توسط آقایان سارنگ قربانیان، مشاور ارشد فناوری اطلاعات و ارتباطات- مدرس دانشگاه و رضا حاجی قاسمی، متخصص شناخت بازار و تحلیل کسب و کار نرم افزار؛ ساعت ۱۴ الی ۱۶

آخرین روز رویداد را شرکت­ کنندگان با هیجان بیشتری آغاز کردند. مربیان بررسی­های خود را تکمیل کرده و پس از صرف ناهار ارزیابی نهایی خود از تیم­ها را ارائه دادند.

همچنین کارگاه آموزشی ثبت ایده و مالکیت فکری، معنوی جهت مشاوره به تیم­ها برگزار شد.
تیم­ها از ساعت 16 به محل اختتامیه رویداد واقع در هتل سیمرغ منتقل شدند. مراسم از ساعت 17 با سخنرانی آقای عطایی آغاز و با سخنرانی آقای غضنفری، مدیر فروش پارس آنلاین حامی رویداد ادامه یافت، پس از آن تیم­ها با یک ارائه 4 دقیقه ای از
MVP خود و پرسش و پاسخ 2 دقیقه­ای مورد ارزیابی نهایی قرار گرفتند. پس از استراحتی کوتاه و سخنرانی آقای مرتضی مقدسیان از پیشکسوتان حوزه IT، سه تیم­ اول تا سوم و تیم­های برگزیده(چهارم تا ششم) اعلام شد. تندیس رویداد توسط مدیران ارشد شرکت داده­پردازی ایران(آقایان عربشاهی و حکیمیان)، ریاست دانشکده داده­پردازی آقای ترحمی، رییس اداره توسعه فناوری اطلاعات بانک تجارت آقای سجادی و مدیرعامل شرکت سرآمد فناوری اطلاعات به­پردازان آقای مقدسیان به شش تیم برتر اعطا شد. شرکت کنندگان و مجریان سه روز مهیج و پرتلاش رویداد را با صرف شام در فضایی آرام به پایان رساندند.

طبق گفته­های امیر وصالی دبیر رویداد وجه تمایز این استارتاپ ویکند تفاوت نگاه این شرکت با سایر برگزارکنندگان و بررسی نتایج تلاش آنان است که توسط شرکت داده­پردازی ایران و شتاب­دهنده­های حاضر در رویداد از جمله تریگ آپ، آواتک، فینووا و ...  انجام می­پذیرد.

حمایت حقوقی و ثبتی از ایده‌ها و مشاوره به ایده­پردازان نیز از جمله موارد حائز اهیمت در این رویداد بود.

تیم های اول تا سوم:

1-    بهماند ( 70.000.000 ریال)

2-    سامانه پایش آنی غواصان (50.000.000 ریال)

3-    سامانه کنترل ترافیک جامع (30.000.000 ریال)

تیم های برگزیده:

1-    هوشمندسازی خودرو ( یک دوره رایگان آموزشی عصر دانش افزار برای یک نفر یا به همین میزان تخفیف برای کل گروه)

2-    ویونی ( یک دوره رایگان آموزشی عصر دانش افزار برای یک نفر یا به همین میزان تخفیف برای کل گروه)

3-    وستاچی ( یک دوره رایگان آموزشی عصر دانش افزار برای یک نفر یا به همین میزان تخفیف برای کل گروه)

 

0 11 2 3 1
4
5 6 7 6
8 9
10 11 7
12 13 14 15 2
16 17 18 19 3
8 11 20 9 8  
 21     

۲۶ تیر ۱۳۹۶ ۱۰:۵۰
روابط عمومی و امور فرهنگی |
تعداد بازدید : ۱,۳۲۴