چهارشنبه ,۵ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۳:۱۴

حضور استاد علی اکبر اسماعیلی کاتب برجسته قرآن کریم در شرکت داده پردازی ایران

حضور استاد علی اکبر اسماعیلی کاتب برجسته قرآن کریم در شرکت داده پردازی ایران

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی شرکت داده پردازی ایران روز دوشنبه 12/07/95 استادی از تبار قوچان به نام استاد علی اکبر اسماعیلی قوچانی متولد 1320 که عمر با برکت خود را صرف کتابت قرآن های متعدد نموده اند میهمان شرکت داده پردازی ایران بودند.

ایشان در معیت چند تن از مدیران و کارکنان شرکت در نمازخانه شرکت حضور یافته و یک صفحه از این قرآن بی نظیر کتابت شده را به نمایش گذاشتند و توضیحاتی در مورد نحوه نگارش این اثر به یاد ماندنی را برای حاضرین ارائه نمودند:

کتابت این اثر حدود هشت سال به طول انجامیده که مشخصات آن به شرح زیر تقدیم می گردد:

الف: ابعاد هر صفحهء این قرآن  2.50 * 1.75  متر مربع که بر روی برزنت ریز بافت نوشته شده است، ابتدا در فرآیندی طولانی صفحات رنگ آمیزی، سپس توسط گروه تذهیب، کار ادامه می یابد.

ب: تذهیب صفحات هر جزء منحصر به همان جزء است که جمعاً شامل 30 طرح تذهیب جداگانه می باشد.

ج: طرح بسم الله ابتدای هر سوره نیز منحصر به همان سوره است بنابراین در این قرآن مجید 114 طرح بسم الله متفاوت نوشته شده است.

د: تمام صفحات این کتاب الهی با اول آیه آغاز و به پایان آیه ختم شده و به گونه ای توسط نویسنده مدیریت شده که تمامی سوره ها از اول صفحه شروع شده است.

ه: کتابت این قرآن زیبا با خط ثلث برای سطور اول و وسط و آخر هر صفحه و خط نسخ برای سایر سطور انجام شده است.

و: تعداد صفحات این قرآن گرانقدر 650 صفحه (پشت و رو) می باشد.

این قرآن ارزشمند بنا به درخواست کاتب، علیرغم درخواست های متعدد خرید، از سوی کشورهای عربی با مبالغی بسیار بالا، پس از صحافی به موزه قرآن رضوی در شهر قوچان اهداء خواهد شد.

 1  2  
   
 3   4
۱۸ مهر ۱۳۹۵ ۱۱:۲۷
روابط عمومی و امور فرهنگی |
تعداد بازدید : ۱,۴۰۰